Którą matę należy użyć do czego?

Mata samoprzylepna o słabej sile kleju jest przeznaczona do delikatnych materiałów, takich jak cienkie papiery, bibuła, kalka, cienkie papiery z wzorem, winyl i papier techniczny. Niska przylepność, przetrwa wiele cięć różnych materiałów.

Mata standardowa jest przeznaczona do bardziej sztywnych materiałów. Ta mata pomaga ci ciąć płótno, płyta wiórową, karton, dżins, skórę, oraz błyszczący karton. Wykorzystuje się ją do grubszych, trudniejszych do wycięcia materiałów. Aby pomóc zabezpieczyć i podtrzymać tkaninę podczas cięcia, stworzyliśmy również arkusz pomocniczy, który może być używany wielokrotnie. Jego wykorzystanie zapewnia, że tkanina jest usztywniona podczas cięcia.

Jaki jest najgrubszy materiał, który można zeskanować lub wyciąć za pomocą mojej maszyny?

Twoja maszyna będzie skanować i wycinać maksymalną grubość do 3 mm w przypadku niektórych materiałów. Należy pamiętać, że te specyfikacje zależą od materiałów, które zamierzasz ciąć.
Maksymalna grubość cięcia:

0,8 mm z ostrzem standardowym
1,5 – 3 mm z głębokim ostrzem
Maksymalna grubość skanowania:
1,5 mm z matami do cięcia
1,0 mm z matą do skanowania

Na jak długo wystarczy mata do cięcia?

Zależy to od tego, do czego używasz każdej maty i jak często są używane. Aby pomóc w zachowaniu długowieczności swojej maty, zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania na temat doboru maty do danego zadania. Pomoże ci to właściwie wykorzystać matę, co pomoże przedłużyć jej żywotność.

Innym sposobem zapobiegania przecinaniu mat jest próba cięcia testowego przed wycięciem projektu. Wskazówka: rozpocznij testowanie w niższych ustawieniach wysokości ostrza.

Na jak długo wystarczy ostrze plotera?
Zależy to od sposobu użycia i częstotliwości używania każdego ostrza.
Jak mogę korzystać z mojego komputera wraz z ploterem?
Stworzyliśmy nasze plotery, aby uwolnić rzemieślników od przywiązania do komputera. Możesz łatwo skanować i zapisywać projekty lub wycinać bezpośrednio z poziomu menu urządzenia. Jednak jeśli wolisz pracować z komputerem to stworzyliśmy dla Ciebie CanvasWorkspace – internetową aplikację opartą na chmurze, która łączy w sobie wszechstronność oprogramowania do projektowania i możliwości tworzenia danych cięcia, umożliwiając łatwe przekształcanie plików .SVG w .FCM.
Jak wycinać tkaniny za pomocą plotera?

Zacznij od przeprasowania tkaniny. Następnie nałóż arkusz do usztywnienia tkaniny na standardową matę. Weź swoją tkaninę i delikatnie połóż ją na macie w obszarze siatki. Po prawidłowym umieszczeniu, weź walec i przejedź po macie, aby dobrze docisnąć do niej materiał, a także aby wygładzić wszelkie nierówności.

Przed cięciem tkaniny zawsze wykonaj cięcie próbne, aby upewnić się, że materiał i głębokość ostrza są dobrze dobrane. Zacznij od mniejszej głębokości ostrza i przejdź do wielkości, której potrzebujesz, aby uniknąć cięcia zbyt głęboko. Gdy twoja tkanina jest przymocowana i na dobrana jest odpowiednia głębokość ostrza, wytnij swój projekt. Jeśli ostrze nadal nie wycina w całości tkaniny, poeksperymentuj z naciskiem cięcia i szybkością cięcia w menu Narzędzia.

Czy mogę używać urządzenia ScanNCut z produktami spożywczymi, takimi jak masa cukrowa?
Nie. Ani urządzenie, ani akcesoria nie są zaprojektowane do stosowania z masą cukrową, lub jakimkolwiek innym produktem spożywczym. Przykro nam.
Czy mogę ciąć wiele warstw tkaniny?
Nie. Nie można ciąć wielu warstw tkaniny. Jeśli jednak pracujesz nad dużym projektem, możesz wyciąć wiele elementów za pomocą maty tnącej o wymiarach 12 „x 24”.
Jaki jest najmniejszy obraz, który można zeskanować?
W trybie Direct-Cut użyj wzorów o minimalnym polu 5 mm. Podczas korzystania z funkcji skanowania do wycinania domyślne ograniczenie dla najmniejszego obrazu wynosi 5 mm, ale można je dostosować do 1 mm.
ScanNCut przecina wiele rodzajów papieru. Skąd mam wiedzieć, od czego zacząć?
ScanNCut doskonale nadaje się do cięcia papieru. Podczas cięcia papieru najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest przeanalizowanie papieru, aby sprawdzić, na jaką głębokość należy wyciąć i przeprowadzić cięcie próbne. Zawsze zaczynaj od mniejszej głębokości ostrza i idź w górę. Twoje standardowe ustawienia nacisku i szybkości cięcia powinno działać poprawnie, ale możesz je dostosować w razie potrzeby. W przypadku cienkiego papieru zacznij od standardowego ostrza w ustawieniu 1-2. W przypadku kartonu lub grubszego papieru ze wzorem, należy rozpocząć od głębokości 4. W przypadku kartonów błyszczących należy zaczynać od głębokości 6. W przypadku papierów specjalistycznych należy zmierzyć ostrze na papierze i sprawdzić, jaka głębokość będzie działać, a nie będzie zbyt głęboka. Aby czuć się komfortowo podczas cięcia, zacznij prowadzić dziennik, aby śledzić najlepsze ustawienia. Twój rodzaj materiału wpływa również na używaną matę. Sprawdź najczęściej zadawane pytania „Jaką matę użyć do czego?” aby znaleźć dokładną odpowiedź.
Próbuję przeciąć tkaninę, a ostrze ją zaciąga. Skąd mam wiedzieć, które ostrze i mata są najbardziej odpowiednie?

Zwykle cięcie tkaniny będzie dotyczyło tkaniny z podłożem naprasowanym (stabilizatorem). Przed cięciem należy przykleić do tkaniny arkusz stabilizujący. Wybierz matę standardową i standardowy uchwyt ostrza oraz ostrze. Rozpocznij od ustawienia głębokości pióra 6 na kartridżu i ustawień domyślnych prędkości cięcia [3] i nacisku cięcia [0] w menunarzędzia. (Te domyślne ustawienia są podświetlone.)

Użyj trybu testowego, aby wyciąć element testowy najpierw na około 2,5 cm. Jeśli nie wystarczająca jest głębokość ostrza 6, idź w górę, aż znajdziesz odpowiednie ustawienie. Zalecamy trzymanie dziennika, aby ta informacja była przydatna w przyszłości.

Czy mogę zmienić poziom kontrastu kolorów, gdy używam trybu Direct cut lub Scan to cut?

W trybie Direct cut, nie możesz – i nie bez powodu. Maszyna ScanNCut musi widzieć zeskanowany obraz w oryginalnym schemacie kolorów. W ten sposób może określić, jaką część zakresu kolorów może rozpoznać i wyciąć. W trybie skanowania do wycinania można zmienić kontrast, dzięki czemu można kontrolować, ile informacji ma przetwarzać ScanNCut w celu wykonania projektu.

Decyduje o tym wiele czynników. Po pierwsze, każda maszyna może się nieznacznie różnić, podobnie jak maty. Wykorzystywana mata, zastosowane materiały, klimat i wilgotność mogą również powodować, że różne maty reagują i działają inaczej.

Czy mogę używać plików SVG?
Tak, modele CM300 / CM700 i CM900 mogą czytać pliki SVG. Użytkownicy CM300 powinni upewnić się, że zainstalowana jest najnowsza aktualizacja oprogramowania, aby skorzystać z tej funkcji.
Jak mogę zobaczyć projekty cięcia, gdy tkanina, którą zeskanowałem, jest bardzo ciemna?
Jest wbudowana funkcja, która desaturuje kolor powierzchni i umożliwia łatwe przeglądanie ciemnych projektów. Aby uzyskać do niej dostęp, po prostu dotknij po lewej stronie ikony klucza. Przewiń w dół do strony opcji tła. Tutaj możesz wybrać ustawienia wygaszania (szary z białymi kropkami) lub wybrać „Off”, aby wyłączyć zeskanowany obraz. Pozwoli ci to nadal widzieć tło i ustawić projekt dokładnie tam, gdzie chcesz go przyciąć.
Mój skaner nie rozpoznaje obrazu i / lub dokumentu, co powinienem zrobić?
Twój skaner może wymagać czyszczenia. Aby to zrobić, otwórz komorę na spodzie skanera, aby odsłonić szybę skanera. Przetrzyj ją czystą, niestrzępiącą się szmatką i zabezpiecz pokrywę. Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy, skontaktuj się z obsługą klienta.